Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych
FAQ
Image not available

Chcę usunąć konto. Jak to zrobić?

Należy wejść w zakładkę Ustawienia konta, znajdującą się na stronie głównej w zakładce Moje konto. Następnie na dole strony jest przycisk, który usunie Twoje konto z portalu Konektia.pl. System spyta Cię czy na pewno chcesz usunąć konto. Po potwierdzeniu, na Twojego maila przyjdzie link, na który musisz kliknąć aby całkowicie zlikwidować konto z portalu Konektia.pl.

Chcę zmienić hasło do konta. Jak to zrobić?

Należy wejść w zakładkę Ustawienia konta, znajdującą się na stronie głównej w zakładce Moje konto. Następnie na środku w sekcji 'Zmień moje hasło', znajduje się przycisk, który wyśle na Twojego maila instrukcję jak należy zmienić hasło

Jak wystawić przedmiot/usługę na sprzedaż?

Aby wystawić przedmiot/usługę na sprzedaż należy wejść w zakładkę Ogłoszenia a następnie Dodaj ogłoszenie. Pojawi się ekran edycji (Krok1), w którym należy zaznaczyć jakiego typu jest to ogłoszenie (sprzedaż, wymiana czy kupno), zaznaczyć lokalizację w jakiej dostępny jest dany przedmiot/usługa, podać dane kontaktowe (czyli telefon i e-mail), załadować zdjęcia pokazujące dany przedmiot/usługę oraz wybrać kategorię, nazwę przedmiotu a także opis przedmiotu/usługi wystawianej na sprzedaż/wymianę/kupno. Następnie po kliknięciu przycisku Dalej przenosimy się na ekran (Krok 2), gdzie możemy zapisać (i jednocześnie zostawić do wystawienia na później) lub zobaczyć jak nasz przedmiot/usługa będzie wyświetlana na portalu po opublikowaniu. Z tego miejsca możemy anulować wystawianie przedmiotu bądź powrócić do edycji, aby poprawić ewentualne błędy. Po kliknięciu na przycisk Dalej przenosimy się na ekran Krok 3, na którym wybieramy czy dany przedmiot/usługa ma być wyróżniona w wynikach wyszukiwania i ile czasu ma być wyświetlana na portalu, na tym ekranie również możemy zobaczyć ile będą nas kosztować w/w usługi. Na następnym ekranie (Krok 4) wybierami sposób płatności za w/w usługi. Od tego momentu ogłoszenie czeka na publikację, zostanie ono wyświetlone na portalu po otrzymaniu przez Konektię płatności od Użytkownika. Gdy płatność zostanie zaakceptowana, ogłoszenie zostanie ono niezwłocznie udostępnione dla innych Użytkowników portalu Konektia.

Zapomniałem hasła do konta. Co teraz?

To naturalne, że czasami zapominamy niektóre informacje. Aby zresetować swoje hasło, kliknij tutaj. Wpisz swój e-mail w odpowiednie pole. Na swoją skrzynkę dostaniesz maila z instrukcją co należy robić dalej

Jak mogę się zarejestrować?

Na stronie rejestracji podaj unikalny Nick (login), adres e-mail i hasło. Po wypełnieniu formularza rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail na podany adres. Aby zakończyć proces rejestracji, kliknij link potwierdzenia. Po kliknięciu jesteś już pełnoprawnym Użytkownikiem portalu Konektia.

Mój Nick został odrzucony podczas rejestracji, dlaczego?

Prawdopodobnie jest już używany przez kogoś innego. W takiej sytuacji musisz podać inny nick, który będzie unikalny i wyjątkowy tylko dla Twojego Konta.

Jak dodać znajomego?

Aby dodać znajomego, skorzystaj z zakładki Społeczność-Szukaj Znajomych umożliwiającej wyszukiwanie znajomych. W zakładce , korzystając z różnych kryteriów wyszukiwania możesz odnaleźć interesującą Cię osobę. Gdy już odnajedziesz tego kogo szukasz musisz przycisnąć ikonkę plusa-Dodaj do znajomych. System wyśle zaproszenie do tej osoby. Zostanie ona wyświetlona na Twojej liście znajomych po przyjęciu zaproszenia.

Jak mogę chronić swoją prywatność?

Na stronie Ustawienia konta możesz dostosować swoje ustawienia prywatności. Tutaj możesz zdecydować czy chcesz żeby twój profil był wyświetlany w wyszukiwarce znajomych czy nie. Innym sposobem za zablokowanie innym Użytkownikom oglądania części Twojego profilu jest kliknięcie w zakładce Mój profil na kłódkę (Widoczność). Tam możesz dowolnie zarządzać swoimi ustawieniami prywatności w poszczególnych sekcjach profilu: tylko dla znajomych, publiczna, prywatna. Jednocześnie możesz udostępnić daną sekcję profilu dla firm (np. profil do poszukiwania pracy) zaznaczając checkbox 'widoczna dla firm'. W każdej sekcji możesz dostosować ustawienia prywatności tak jak sobie zażyczysz, masz pełną dowolność.

Jak przyjąć danego użytkownika do listy znajomych?

Jeśli dostałeś powiadomienie o dodaniu Ciebie lo czyjejś listy znajomych, zostaje Ci tylko zatwierdzenie lub odrzucenie tej znajomości. Zaproszenia do list znajomych innych Użytkowników znajdują się w zakładce 'Społeczność'. W przypadku gdy znasz daną osobę/chcesz ją poznać możesz zatwierdzić prośbę o przyjęcie do znajomych poprzez kliknięcie na ikonkę 'Przyjmij zaproszenie'. W ten sposób dana osoba zostaje Twoim znajomym i od tej pory możecie dzielić się ze sobą swoimi zdjęciami, filmami, linkami itp.

Jak usunąć danego użytkownika z listy znajomych?

Gdy chcesz usunąć Użytkownika z listy znajomych musisz udać się do zakładki Społeczność. Tam przy każdym zdjęciu Użytkownika znajduje się ikonka 'Usuń ze znajomych', która po kliknięciu spowoduje usunięcie danego Użytkownika z Twojej listy znajomych.

A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz